B389 SMS KODU NEDİR ?

B389 B389

B389 SMS Kodu, Bilgi Teknolojileri Kurumu ( BTK ) tarafından TURKEYSMS BİLİŞİM VE İLETİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ'ne tahsis edilmiş olan bir operatör kodudur. 12 Nisan 2016 tarihli, 2016/DK-YED/211 sayılı BTK kurul kararı gereğince, hizmet üzerinden gönderilen tüm SMS mesajlarının sonuna otomatik olarak eklenmektedir.
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ( BTK ) tarafından yapılan düzenleme ile, alfanümerik karakterli CLI'a (Arayan Hat Bilgisi) sahip SMS gönderen işletmeciler, SMS metninin sonuna haberleşmenin gizliliğine yönelik mevzuata uygun olarak kendilerine tahsis edilen Numara Taşınabilirliği Yönlendirme Kodu'nu eklemek zorundadır.
Bu sayede SMS'in hangi işletmeci tarafından gönderildiği ve hangi abone tarafından atıldığı tespit edilebilir hale gelir. Bu karar gereği, BTK tarafından tahsis edilen operatör kodlarından biri olan B389, aboneler tarafından gönderilen tüm SMS'lerin sonuna otomatik olarak eklenmektedir.

Sistemimizde ortak bir liste veya numara havuzu bulunmamaktadır. Eğer ticari içerikli SMS mesajlarını engellemek istiyorsanız, GSM numaranıza gelen mesajın sonunda bulunan B389 koduna tıklayabilirsiniz.

alt

KİŞİSEL VERİLERİNİZİN KORUNMASINA İLİŞKİN AYDINLATMA

KVKK Aydınlatma Metnİ

Destek Merkezi

Hizmeti kullanırken tüm soru ve sorularınıza cevaplar Destek Merkezi

DESTEK E-MAİL

Bize istediğiniz zaman e-posta gönderebilirsiniz eposta gönder

Çağrı merkezi

Müşteri hizmetlerinden herhangi bir yardım alın 08508400074