2022-03-16 234

SMS’in GÜCÜ YETER!

SMS’in GÜCÜ YETER!

Dünya üzerinde yaklaşık olarak 3 milyar insan akıllı telefon kullanıyor. Bu rakamın büyük kısmının da en az bir internet tabanlı uygulamaya(Facebook, Twitter, İnstagram, Snapchat vb.) üyeliği mevcut.

 

Hatta kullanım o kadar yaygın ve yoğun ki sadece Facebook’un 2,74 milyar kullanıcısı bulunmakta. Bu rakam Hindistan nüfusunun neredeyse iki katı. WeChat, Whatsapp, İnstagram, Massenger ve Youtube da 1 milyardan fazla kullanıcıya sahip uygulamalar arasında.

 

Peki...

 

Miyarca insanın her gün aktif olarak kullandığı bu uygulamalar yeterince güvenilir mi?

 

Yaşanabilecek veri hırsızlığı, hesapların çalınması gibi sorunlar sosyal medyanın güvenilirliğine ait konu başlıkları arasında en çok göze çarpan konuları olsa da bahsetmek istediğimiz şey bu uygulamarın tamamen ya da geçici süreyle kullanım dışı kalma ihtimali.

 

Bir örnekle açıklamak gerekirse, yeni ürününüz, hizmetiniz ya da indirim kampanyanız için sadece sosyal medya araçları üzerinden bir tanıtım ya da bildirim içeriği oluşturdunuz. Siz süreci hatasız olarak planmış olsanız bile, dışınızda gerçekleşebilecekve saatler süren bir bağlantı problemi tüm planlarınızı suya düşürebilir.

 

Bu duruma düşmemek için,

 

Bir B planınız mutlaka olmalı!

 

Bazı yeni nesil girişimciler ya da kurumsallaşma aşamasında olan markalar SMS’i eski model bir araç olarak görüp bütün pazarlama stratejilerini sosyal medya uygulamaları ve kısmen de e-postalar üzerinden yapma yoluna gidebiliyor. Fakat tüm pazarlama planını tek bir kanal üzerinden gerçekleştirmek bazı riskleri de beraberinde getiriyor. Yaşanabilecek bağlantı ve kesinti gibi problemlerine ek olarak, e-ticaret başta olmak üzere, ürün/hizmet sağlayan sektörlerde var olmak isteyen markalar malesef ki sadece sosyal medya üzerinden yaptıkları tek kanallı pazarlama taktiği sebebiyle de istediklerini elde edemeyebiliyorlar.

 

İşte tam da bu noktada SMS, markaların hedeflerine giden yolda kullanabilecekleri en verimli araçlardan biri olarak devreye giriyor.

 

İnternet tabanlı uygulamalarda yaşanabilecek güvenlik ve kesinti sorunlarına karşı mutlaka bir ‘’SMS B Planı’’ oluşturmalısınız.

 

Yapacağınız bu planlama sayesinde sizin dışınızda gerçekleşebilecek sorunlar sebebiyle kampanya, duyurum ya da bildirimlerin güncel durumunu SMS aracılığı ile hedef kitlenizle paylaşabilir, anlık olarak hızlı bir şekilde müşterilerinizi haberdar edebilirsiniz.

 

Sonuç olarak,

 

Hayatımızın her anında ve alanında internet tabanlı uygulamalar olacak, evet. Ancak ister kurum ister şahış kuruluşu olun tüm stratejinizi sadece sosyal medya ve internet tabanlı uygulamalar üzerinden yapmak hiç beklenmedik anlarda beklenmedik sorunlara sebep olabilir. İşte tam da bu sebeple ‘’Kesinti ve bağlantı sorunu yaşamadan, tüm mesajlarımı hızlı bir şekilde hedef kitleme nasıl ulaştırırım’’ sorusunun cevabı olarak karşımıza SMS çıkıyor.  Bu gibi anlarda aklınızın bir köşesinde olsun diye söylemiş olalım, SMS’in gücü yeter!

Yorumunuzu bırakın

Destek Merkezi

Hizmeti kullanırken tüm soru ve sorularınıza cevaplar Destek Merkezi

DESTEK E-MAİL

Bize istediğiniz zaman e-posta gönderebilirsiniz eposta gönder

Çağrı merkezi

Müşteri hizmetlerinden herhangi bir yardım alın 08508400074