İYS Bölüm hakkında bilgi ve detaylar

İYS

İleti Yönetim Sistemi veya kısaca İYS, 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun gereği hem göndericiyi hem alıcıyı korumak için kurulmuş ve 4 Ocak 2020 tarihinde yürürlüğe girmiştir. İYS’nin amacı herhangi bir ticari amaçla hedef kitlesine telefon numarası aracılığıyla ulaşan göndericilerin iletilerini izine bağlamaktır. Bu sayede hem göndericiyi olası şikayetlerden korumakta hem de hedef kitlenin almak istemediği iletileri engelleyerek rahatsızlık duymalarının önüne geçmektedir.

İYS

Gerçek veya tüzel kişinin reklam, promosyon, kampanya, değişiklik ve benzeri amaçlarla duyuruları alıcılara ulaştıran kişi veya kurum olarak ifade edilir.

İYS

Göndericinin sunduğu ticari amaçlı elektronik iletiyi alan kişilerdir.

İYS

Hedef kitlesine ulaşmak isteyen firmalar, şirketler, vakıflar, dernekler, özel okullar ve daha fazlası sıklıkla elektronik ileti yöntemini tercih eder. Bu yöntemi kullanırken alıcı tarafından şikayetlere uğramamak için yeni ve iki tarafı da koruyucu İleti Yönetim Sisteminin kullanılması önerilir.
•       Mahalli idareler, devlet, emniyet, kamu kuruluşları, kamuya yararlı dernek ve vakıflar, radyo ve televizyon kuruluşları ve benzeri kamu tüzel kişilerinin
         İYS yani izin sistemine dahil olmadığını hatırlatmakta fayda var.
•       Alışveriş merkezleri, markalar, gıda sektörüne dahil firmalar, bankalar, hastaneler, mağazaların reklam ve promosyon içerikli mesajlarını İYS sistemiyle
         eşgüdümlü göndermesi gerekir.
•       İYS, bunun gibi tüzel ve gerçek kişilerin iletilerini vatandaşlar için filtrelemeye tabi tutabilirken spam arama ve iletiler için engelleme yapamamaktadır.
•       Hizmet sağlayıcılar yani göndericiler, İYS sistemiyle eşgüdümlü olarak hedef kitlesine ileti ve çağrılar gönderebilir. Entegratör olarak da adlandırılabilen
         İş ortakları, toplu SMS hizmeti veren kurumlar bu sistemde ticari ileti almak istemeyen vatandaşları sizin için eler ve olası şikayetlerden korunmanızı sağlar.

Hesabınızı ücretsiz oluşturun ve hemen SMS gönderin

Yeni Hesap Oluştur,

TURKEY SMS, hedef kitlene kısa sürede ve sorunsuz ulaşabilmen için sana özel tarifelerle benzersiz ve güvenilir toplu SMS hizmetleri sunar.

ücretsİz ücretsİz ücretsİz

Destek Merkezi

Hizmeti kullanırken tüm soru ve sorularınıza cevaplar Destek Merkezi

DESTEK E-MAİL

Bize istediğiniz zaman e-posta gönderebilirsiniz eposta gönder

Çağrı merkezi

Müşteri hizmetlerinden herhangi bir yardım alın 08508400074